ABD ve Avrupa'da mazlum Filistin halkıyla dayanışma gösterileri

Turkish Radio 10 views
Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki çeşitli şehirler, son günlerde ezilen Filistin halkının destekçilerinin gösterilerine tanık oldu.

Siyonist rejimin mazlum Filistin halkına yönelik baskıcı eylemlerinin yoğunlaşmasıyla birlikte ABD ve Avrupa'da Tel Aviv'e yönelik protestolar da arttı.

Chicago ve Houston da dahil olmak üzere birçok ABD şehri dün (Pazar) Siyonist karşıtı protestolara tanık oldu.

Ellerinde Filistin bayrağı bulunan Amerikan halkı, Filistin halkına karşı Siyonist suçları kınayan sloganlar attı.

Geçen Perşembe günü yüzlerce Amerikalı, New York'taki siyonist rejim İsrail konsolosluğu önünde toplanarak işgalci rejimin Kudüs'te Filistin halkına ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Bu arada dün, Kanada'nın başkenti Ottawa, Kanadalıların mazlum Filistin halkını desteklemek için gösteriler düzenlediğine tanık oldu.

Benzer bir gösteri dün Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleşti.

Almanya'nın başkenti Berlin de Cumartesi günü mazlum Filistin halkını desteklemek için geniş çaplı  gösterilere sahne oldu.

Almanlar, Siyonist rejimin Filistin halkına karşı işlediği suçları kınayan sloganlar attı.

İngiliz halkı da Cuma günü Londra'daki İsrail büyükelçiliği önünde toplanarak Mescid-i Aksa ve işgal altındaki Filistin'in diğer bölgelerindeki Filistinlilere yönelik Siyonist saldırıları kınadı. 

Siyonist rejimin son günlerde Filistin'in mazlum halkına karşı işlediği suçlar, geniş çapta uluslararası kınamayla karşı karşıya kaldı.

Add Comments