Hz. İmam Rıza'nın (S) Türbesi'nde bayrak değiştirme merasimi

Turkish Radio 2 views
Ehlibeyt'in masum imamlarından 8.nci İmam Rıza'nn (S) türbesinin kubbesindeki bayrak 3 Rebiülevvel münasebetiyle değiştirildi ve Muharrem ve Sefer ayı boyunca İmam Rıza (a.s) Türbesi'ne asılı olan siyah bayrak yeşil bayrakla değiştirildi.

Rezevi Türbesi'nin mütevelli heyet başkan yardımcısı Muhammed Tevekkoli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hicri Kameri ''Muharrem ve Sefer için 63 günlük yas ve İmam Rıza'nın (a.s) şehadet günlerinin ardından bugün (Cuma) ) Rebiülevvel ayının üçüncü günü şafak vakti, üzerinde ayet bulunan yeşil bir bayrak çekildi ve yeşil bayrak siyah bayrağın yerini aldı.'' dedi.

Tevekkoli sözlerinin devamında şöyle dedi: ''Bu vesileyle geçmiş asırlardan miras kalan ve bu mukaddes mekanın büyüklüğünü ve ihtişamını gösteren Rezevi flütleri çalındı ​​ve türbenin çiçekleri de değiştirildi.

Sözkonusu yetkili şöyle dedi: ''Bu tören, İmam Rıza türbesinin hizmetkarlarının, huzurunda ve kaside programlarının icra edilmesiyle yapıldı.
Her yıl İmam Rıza'nın (a.s) mukaddes türbesinin kubbesinin bayrağı, mübarek Muharrem ayının başında bir kez özel bir törenle resmi olarak değiştirilir. 

Add Comments