Filistin direniş güçleri işgalci İsrail'in bir balonunu düşürdü

Turkish Radio 4 views
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre, Gazze Şeridi'nin kuzey kesiminde yer alan Beyti Hanun kasabasının doğusunda bir yerde işgalcilere ait bir balonun (zeplinin) bugün (17 Haziran Cuma) Filistin direnişi tarafından düşürülmesi üzerine işgal güçleri bölgeye havadan uçaklarla ve karadan toplarla saldırı düzenledi.

İşgal güçlerinin balonun muhtevasını imha etmek amacıyla bu saldırıları düzenlediğinin tahmin edildiği belirtildi. 

İşgal ordusu Gazze Şeridi'nin kuzey kesiminde içinde gelişmiş kayıt kameralarının bulunduğu bir balonun düşürüldüğünü itiraf etti. 

Siyonistlere ait Kanal 13 televizyonunun muhabiri, işgal ordusunun balonun ağır bir silahla düşürülmüş olması ihtimalini araştırdığını çünkü olay üzerine bölgedeki alarm sirenlerinin çaldığını dile getirdi. 

Bu arada Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre olay üzerine işgal ordusu Gazze sınırı çevresindeki bütün balonlarını indirdi. 

Siyonistlere ait Kanal 12 televizyonu tarafından yayınlanan haberde de, balonun düşürüldüğü yere saldırının, Filistin direnişi tarafından ele geçirilen balonun içeriğinin imha edilmesi amacıyla gerçekleştirildiğine vurgu yapıldı. 

Siyonistlerin medya organlarında olayla ilgili olarak verilen haberlerde işgal ordusunun, en gelişmiş görüntülü kayıt sistemlerine sahip balonun düşürülmesi sebebiyle bazı hassas bilgilerin Hamas'ın eline geçmiş olması ihtimalinden endişe edildiğine dikkat çekildi.

Filistin direnişi tarafından verilen bilgilerde balonun 1500 metre yükseklikten düşürüldüğü, Kassam Tugayları'ndan bir ekibin onu başka bir yere götürmek istediği ancak işgal güçlerine ait bir insansız hava aracının yerini tespit ettiği ve engellemek için saldırı düzenlediği, ancak saldırıda düşürülen balonun içeriğinin imha edilemediği, bu sebeple bazı askerlerin sınırı geçerek ona el koymaya kalkıştıkları, fakat Kassam Tugayları mücahitlerinin onlara engel olmayı başardıkları bilgileri verildi.

Add Comments