Irani denoncon sulmet ndaj misioneve të tij diplomatike në Afganistan

Albanian Radio 10 views
Irani ka kritikuar talebanët për dështimin e tyre në mbrojtjen e misioneve diplomatike të Teheranit. Teherani thotë se incidentet synojnë të mbjellin mosmarrëveshje midis iranianëve dhe afganëve. Incidentet u shkaktuan nga videoklipe të paverifikuara dhe të rreme që qarkullojnë në mediat sociale.

Add Comments