SHBA dërgon më shumë armë në Ukrainë

Albanian Radio 11 views
Administrata e presidentit amerikan Biden ka miratuar një tjetër paketë ndihme ushtarake për Ukrainën. Paketa përfshin raketa kundërajrore dhe antitanke. Rusia thotë se i konsideron dërgesat e armëve perëndimore në Ukrainë si objektiva legjitime për sulme.

Add Comments