Forcat izraelite vrasin më shumë palestinezë

Albanian Radio 21 views
Një grua palestineze u vra pranë xhamisë al-Aksa. Përveç kësaj, një palestinez u vra dhe dy të tjerë u plagosën nga forcat izraelite në qytetin Burqin të Bregut Perëndimor të Lumit Jordan. Ndërsa në Rripin e rrethuar të Gazës, një 41-vjeçar u vra pasi u qëllua në kokë nga forcat e regjimit sionist. Izraeli pothuajse çdo ditë me pretekste të ndryshme vazhdon agresionet e tij vdekjeprurëse në territoret e pushtuara.

Add Comments