Irani u dërgon ndihma njerëzve të Kunduzit

Albanian Radio 21 views
Irani ka dërguar një autokolonë me ndihma humanitare në qytetin verior të Afganistanit, Kunduz, pasi ai javën e kaluar u shënjestrua nga një sulm vdekjeprurës me bombë, i pretenduar nga ISIS. Iranianët gjithashtu kanë mbajtur një tubim për të dënuar shpërthimin. Sulmi kishte në shënjestër një xhami shiite ndërsa besimtarët po falnin lutjet e së Premtes. Sulmi vdekjeprurës vrau dhjetëra njerëz dhe plagosi shumë të tjerë.

Add Comments